בית הספר הסינגולרי

בית הספר הסינגולרי נוסד בממלכתי "גלילות" שבעיר נשר ומשם נפוץ ומיושם בהצלחה מרובה בבתי ספר יסודיים, חט"ב ותיכונים ברחבי ישראל

ייעודבתי ספר, מועצות ועיריות
אישורהתוכנית בליווי משרד החינוך

רקע

ארז ליבנה הוא מדען מוסמך מכון ויצמן, חוקר עתידים, יזם ביוטק ואיש חינוך.

מייסד חברת הביוטק Vecoy ,יועץ ומרצה בנושאי טכנולוגיות מתקדמות לארגונים גדולים, כנסים ובכנסת. ליבנה ייצג את ישראל בתוכנית אוניברסיטת הסינגולריות בסוכנות החלל האמריקאית נאס"א שמטרתה הקמת פרויקטים גלובליים שייעודם שינוי העולם לטובה. ייסד עמותת הסינגולריות הישראלית.

בעשייתו החינוכית, ליבנה הוא המוביל בישראל של הטמעת עקרונות החשיבה ועשייה הסינגולרית בזירת החינוך. ליבנה מוביל תהליכי הכשרת צוותי חינוך ברחבי ישראל, מרצה בקביעות על פדגוגיה סינגולרית וחדשנות, ומייעץ למנהלים ולארגונים בתהליכי שינוי פדגוגיים. הוא ייסד את תוכנית "בית הספר הסינגולרי" הפרושה ברחבי ישראל, זוכת פרס חינוך ארצי לשנה"ל התשע"ח. ייסד את תוכנית ללימוד עתידנות "יוצרים עתיד" זוכת תחרות ארצית של אגף המו"פ במשרד החינוך, מייסד תוכנית החינוך הפרוגרסיבית-ארגונית "זרם בירץ' לחינוך", שימש חבר בצוות ההקמה של התיכון המקצועי היחודי "דרור גליל -בית הספר למקצועות המחר" וכן שימש חבר בועדה המדעית של פארק קראסו למדעבב"ש. מרצה ותיק למוסדות חינוך ורשויות בעל מעמד "מומחה בתחומו" בנושא פדגוגיה חדשנית.

בית הספר הסינגולרי

את התוכנית ייסד המדען ויזם החינוך ארז ליבנה על בסיס דגם אוניברסיטת הסינגולריות )University Singularity ,)פורום יזמות יוקרתי ובינ"ל הממוקם בבסיס מחקר של סוכנות החלל האמריקאית נאס"א, בו ייצג את מדינת ישראל.

בית הספר הסינגולרי נוסד בממלכתי "גלילות" שבעיר נשר ומשם נפוץ ומיושם בהצלחה מרובה בבתי ספר יסודיים, חט"ב ותיכונים ברחבי ישראל. התוכנית נחלקת לשני שלבים עיקריים: בשלב הראשון מתקיים מרתון חינוכי אינטנסיבי בן שלושה שבועות בו התוכנית מחליפה כליל את שגרת הלימודים של שכבת לימוד נבחרת. במהלך אותם שלושת השבועות, כל שבוע מועבר באמצעות מתודה חווייתית שונה, כאשר השילוב בין המתודות השונות פותח בפני התלמידים צוהר לכיווני חשיבה, יצירה ופעולה. הלימוד הוא רב- תחומי ועל כל נושא תחת השמש ממדעים ואומנויות וכלה בתרבויות ואקטיביזם חברתי.

השלב השני מוקדש לעבודה תהליכית הממוקדת במבנה למידה מוכוונת פרויקטים מעמיק )PBL ,)התלמידים הופכים ליזמים, לומדים להוציא מן הכח אל הפועל רעיונות מקוריים שלהם, מיישמים הלכה למעשה את עיקרי היזמות ונקראים להקים את הסטרטאפ הראשון בחייהם.

    מוזמנים למלא פרטי קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    ליצירת קשר