אורן נהרי - בין מצב העולם להיסטוריה שלו

הרצאות בודדות וסדרות מפגשים מלאות בשלל נושאים היסטוריים, תרבותיים וחברתיים

אורן נהרי - אל העולם הגדול

עיתונאי, פרשן, מחבר ספרי עיון רבי מכר ומרצה. לשעבר – עורך חדשות החוץ והפרשן לנושאים בין לאומיים בואלה ניוז. קודם לכן היה עורך חדשות החוץ והפרשן הבין לאומי בערוץ 1, שם גם הגיש תכניות רדיו כמו השעה הבין לאומית, הכל דיבורים ומשדרים מיוחדים רבים. נהרי ייסד עם דוד ויצטום ואחרים את התכנית רואים עולם, ייסד ערך והגיש את התכנית גלובוס.

בימינו מוזמן כפרשן לכל גופי התקשורת בישראל, וכמרצה ומנחה לחברות וארגונים שונים – בהם המוסד ושאר גופים בטחוניים, חברות עסקיות והרצאות העשרה במסגרות שונות.

הרצאות בודדות

בין ההרצאות השונות – וזה רק מבחר קטן…

נשים ששינו את העולם – נשים שפילסו דרכן בעולם גברי והיו למנהיגות, לוחמות, מדעניות פורצות דרך, מהן זכו להערכה ולהוקרה ומהן ירדו לתהום הנשייה של ההיסטוריה.

ישראל בת +60 :איפה היינו ומה עשינו – ההחלטות והאירועים המרכזיים שעיצבו את המדינה – כיצד הוכרע גורל המדינה שטרם קמה רק יומיים לפני הכרזת העצמאות? איך השפיעה הערכתם של מפקדי הצבא כי למדינה יש רק חמישים אחוזים לשרוד את ההחלטה? מה הייתה החלטתה הראשונה והמפתיעה של הממשלה החדשה ועוד ועוד…

מאחורי הקלעים של התקשורת – טלוויזיה, רדיו, עיתונות, אינטרנט – איך כל זה עובד? מי עושה מה? ואיך? – מהי המציאות של עולם התקשורת. בהרצאה מוצגים בין היתר אירועים שסוקרו תקשורת הישראלית והעולמית, השיקולים שעמדו מאחורי סקירתם, אופן סקירתם, העיתוי וההשלכות.

גנגסטרים יהודים – מאיר לנסקי, בגסי סיגל, אבנר זווילמן הארוך, דאץ' שולץ, סמואל לוין האדום – איך ייסדו היהודים והאיטלקים את הפשע המאורגן של אמריקה ? מה עלה בגורל המייסדים? ומדוע המאפיה האיטלקית המשיכה לשגשג והיהודית נעלמה ?

הרצאות - סדרות

בין סדרות ההרצאות השונות – וזה רק מבחר קטן…

המין החזק – נשים שפרצו דרך כנגד כל הסיכויים: בסדרה יובאו סיפוריהן של כמה מן הנשים האלה, כל אחת מתחום אחר. נשים שנאבקו נגד כל הסיכויים – והגיעו לצמרת, כל אחת בתחומה. סיפורים של עוז רוח, של נחישות, של כישרון – ולעתים גם של שיברון לב. כולן עשו היסטוריה, בזכות כולן מצב הנשים כיום טוב יותר מבעבר, טוב יותר מאי פעם.

המסעות שגילו לנו את העולם – בסדרה נביא את סיפורם של שמונה מסעות, או קבוצות מסעות, בדרכו של האדם להכיר את עולמו.

סדרת המאה ה20 – הסדרה, בת שמונה פרקים, תסקור אירועי מפתח בעולם, אבל גם תגליות מדעיות וטכנולוגיות: מתורת היחסות ועד האינטרנט ששינו את חיינו, את התרבות – גבוהה ונמוכה: מפיקסו עד דמיין הירסט, מהקולנוע עד הארי פוטר, מהסווינג דרך הביטלס ועד הראפ, המהפכות הכלל עולמיות: גלובליזציה, שוויון הזכויות לאישה, ההגירה, איכות הסביבה – ששינו את העולם. בכל פרק יובאו האירועים המרכזיים, החשובים שאירעו בעולם אך גם המעניינים. ההרצאות ילוו במצגות ייחודיות, קטעי סרטים, קליפים וכתבות מהתקופה.

סדרת האישים – בסדרה זו מוצגים דיוקנאותיהם של כמה מהמנהיגים הבולטים במאה העשרים. הסדרה כוללת שמונה הרצאות, מלווה במצגת וקטעי סרטים.

    מוזמנים למלא פרטי קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    ליצירת קשר